Room

Title

Staff Member

Main Office

Principal

Emily Mariano

AUD 3

Assistant Principal

Astrid Thepsiree

Room/Location

Role

Staff Member

Main Office

School Clerk

Rasheda Khatri

Main Office

School Clerk

Arnold Garcia

AUD 1

School Clerk

Fajila Tailor

Room

Grade Level Assignment

Teacher Name

131 DL PK Diana Alicea

001

DL PK

Delmis Garcia

130

PK

Emily Fisher

002

PK 

SanelaJahovic

129 DL  K Marisela Rios

128

DL  K

Marisol Salgado

126

K

Tasnim Ahmed

125

DL  1

Maura Kelly

122

DL  1

Maria Catalán

120 1 Kathy Talan

123

DL  2

Antonietta Baddour-George

124 DL  2 Maria Caltzontzín

127

2

Marybel Marquez-Rogers

207

DL  3

Samara Avila 

205 DL  3 Jill Sontag 

103

3

Nancy Guzmán-Torres

209

3/4 Kristin Yim 
203 DL  4 Alejandrina Segovia

202

DL  5

Claudia Xoy

201

DL 4/5

Gabriel Cantero

101

5

Brianne Rosales 

217

DL 6

Martha Guendica-Lopez
Science

308

DL 6

Liliana Salgado 
Social Science

211 6 Dzevida Duheric
Math

213

DL 7

Gusson Abdallah
Literacy

309

7

Paul Enwia
Social Studies and Literacy

311 6/7 Ahniath Khan
Science and Math

306

DL ⅞

Gisela Lanchas
DL Science

304

DL 8

Jasmin Quito
DL Social Science

313 8 Eu Tang
Math
307 8 Kristina Vancil
Literacy

Room

Enrichment Class

Teacher

215 World Language Teacher-Arabic Alice Saba

107

Art

Pegeen McGhan

121 IT Valerie Bolek
208 Library Juan Fernandez-Saines
210 Music David Yim

109

PE1

Kenneth Graves

109

PE2

Jake Thompson

109

PE3

Michael Verzani

Room

Teacher

107

LBS1/Type 75

Eva Rosado, Case Manager

310 LBS1 Michele Brignoni

105

LBS1

Irene Perez

204

LBS1

Sadiqua Ahmad

302

LBS1

Marta Flores

204

LBS1

Rose Wambugu

310

LBS1

Richard Aszling

Role

Staff Member

SECA

Hala Anwayha

SECA

Dorothy Avery

SECA

Jacquilene Bernardo

SECA

Anita Hartunian

SECA

Uzma Mirza

SECA

Naida Rivera

SECA

Samira Tailor

001

Teacher Assistant - PK

Maria Xoy

002

Teacher Assistant - PK

Hemlata Patel

131

Teacher Assistant - PK

Mabel Fernandez

130

Teacher Assistant- PK

Rosalinda Carrasquillo

Room

Role

Staff Member

104

Dual Language Coordinator & 
English Learner Coach

Josue Contreras

104 English Learner Program Coordinator & 
Gujarati Bilingual
Dipal Parekh

105

Gujarati Bilingual Teacher

Anisha Bhim

AUD 2

Youth Intervention Specialist

Jessica Morquecho

108

Certified School Nurse (CSN)

Debra DeVeirman (W)

108

Health Services Nurse (HSN)

Dana Rosales

108/109D

Occupational Therapist

ArchnaBhondwe (W, Shared on T)

109B

Psychologist

Sandra Favela (W,F)

108

Social Worker

Beth Garcia (M, W, 1/2R)

108/ 109D

Speech Therapist

Laura Guengerich (M, T, W, Th)

109A

School Counselor

Katie Styzek

Room

Role

Staff Member

Main Office

Security

Gary Chriss

Annex Office

Security

Maria Hebert

111

Lunchroom Manager

Debra Diaz

117

Lunchroom Attendant

Lucita Briones

117

Lunchroom Attendant

Marian Cherko

117

Lunchroom Attendant

GauribenPadhiar

117

Porter

AnisaKothawala

117

Porter

Manuel Cruz

Annex Office

Lead Recess Monitor

Ryan Stuchly

Recess Monitor

Griselda Delgado

Recess Monitor

Nathan Bocanegra

Recess Monitor

Jennifer Medina

Recess Monitor

Virginia Rodarte

Recess Monitor

Nube Vidal

Recess Monitor

Seth Kaplan

Engineer

Larry Guy

AM Custodian

Nelson Alzate

PM Custodian

Keisha Brown

PM Custodian

Evelyn Campero

PM Custodian

Omar Lozada

Room

Role

Community Partner

110

Coach

MichealTrzos, Playworks

Main Office

After School Program Coordinator

Family Focus 

Annex

Counselor

Mayra Galarza-Acosta,
Lutheran Social Service of Illinois (LSSI)